Farské oznamy počas 6. veľkonočného týždňa

  • Sv. omše budú od pondelka  do soboty o 6,30 a o 19,00 a budú sa slúžiť v kostole s platnými obmedzeniami. V nedeľu budú sväté omše o 7,00 (v kostole omša pre seniorov), o 9,00 a o 10,30 (omša s príhovorom pre deti) slávené na poľnom oltári. Z tohto dôvodu treba počítať aj s parkovacími obmedzeniami. Na sv. omšu si môžete priniesť stoličku, deku či karimatku.
  • V prípade nepriaznivého počasia (vyslovene dažďa) budú nedeľné sv. omše slávené v kostole o 7,00 (omša pre seniorov), o 8,00, o 9,00, o 10,30 (omša s príhovorom pre deti ) s tým, že do kostola na základe našej kapacity bude povolený vstup iba 66 ľuďom. V prípade nepriaznivého počasia budú nedeľné sv. omše o 9,00 a 10,30 vysielané na našom YouTube kanáli (Verbisti Kalvária).
  •  Spovedanie bude zabezpečené pondelok až sobota ráno pred sv. omšou od 6,00 do 6,30 a podvečer od 17,30 do 18,30 v oratóriu kostola. Počas sv. omší sa nespovedá. 
  • Chór je určený len pre organistov a spevákov.
  • Ešte dnes je možné vrátiť zakúpené lístky na divadelné predstavenie Povolanie pápež.
  • V pondelok si pripomenieme storočnicu narodenia pápeža sv. Jána Pavla II. Z tohto dôvodu budú v tento deň na všetkých kostoloch napoludnie zvoniť zvony. O 18.00 hod. sa v Katedrálnom chráme – Bazilike sv. Emeráma v Nitre uskutoční chrámový koncert bez účasti publika s názvom Vďaka, Slovensko!, ktorý bude poďakovaním všetkým obetavým a solidárnym občanom Slovenska v čase pandémie koronavírusu. Koncert bude prenášaný naživo prostredníctvom internetovej stránky www.zachranmekulturu.sk. Slovenská pošta vydáva pri tejto príležitosti poštovú známku tlačenú v pamätnom tlačovom liste. Na pošte Nitra 1 počas tohto týždňa sa bude používať i príležitostná pečiatka. Záujemcovia si môžu známku ako i pamätnú obálku zakúpiť v predajniach Slovenskej pošty a tiež v pondelok 18. mája 2020 i v Nitre na Hrade v čase od 15.00 do 17.00 hod., kde bude i príležitostná pečiatka.
  • Vo štvrtok je Slávnosť Nanebovstúpenia Pána. Za normálnych okolností by šlo o prikázaný sviatok. Nakoľko je kapacita kostola obmedzená na 66 ľudí, štvrtkovú sv. omšu budeme vysielať online na našom YouTube kanáli Verbisti Kalvária. Sv. omše budú ráno o 6,30 a podvečer o 18,00 a 19,00.
  • Budúcu nedeľu bude zbierka na katolícke masmédiá.
  • Potvrdenie o účasti na sv. omši pre prvoprijímajúce deti a birmovancov posielame na požiadanie mailom na adresu nitrakalvaria@svd.sk.
  • Dnes je vyložená Sviatosť Oltárna od 14,30 do 18,00. Vešpery nebudú.

Zamyslenia na Rok Božieho Slova