Farské oznamy zo 7.6.

  • V našom kostole spovedáme od pondelku do soboty doobeda o 6,00-6,30 a podvečer od 17,30-18,30 v oratóriu kostola. Počas sv. omší sa nespovedá.
  • Vo štvrtok na Slávnosť Najsvätejšieho Tela a Krvi budeme mať sv. omše ráno o 6,30 a podvečer o 18,00 a 19,00.
  • V nedeľu 14. júna 2020 plánujeme spoločnú sv. omšu všetkých farností mesta Nitra pri príležitosti Slávnosti Najsvätejšieho Kristovho Tela a Krvi, ktorá tento rok bude bez procesie. Slávnostná pontifikálna sv. omša začne o 10.00 hod. na Svätoplukovom námestí v Nitre (pri Divadle Andreja Bagara). Hlavným celebrantom bude nitriansky biskup Mons. Viliam Judák. V nedeľu 14. júna 2020 budeme mať svätú omšu pre seniorov o 7,00. Sväté omše o 9,00 a 10,30 nebudú.
  • Ešte pred vypuknutím pandémie sme informovali o mladšom a staršom eRko tábore. Chceli by sme Vám dať do pozornosti, že tábory budú, pre mladšie deti od 6 do 11 rokov v dňoch 13.-17. júla (pondelok-piatok) a pre starších od 12 do 15 rokov v dňoch 20.-24. júla, oba v podobe denného tábora v priestoroch nášho nového pastoračného centra. Cena tábora pre mladšie bude orientačne do 50 eur a môžete prihlásiť na našej farskej stránke nitrakalvaria@svd.sk. Ohľadne tábora pre deti od 12 do 15 rokov Vám informácií poskytneme budúci týždeň.
  • Túto nedeľu po sv. omši o 9,00 posvätíme naše nové farské pastoračné centrum. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruku k dielu. Jeho otvorenie je svedectvom, aké veľké veci dokážeme zvládnuť, keď sa každý zapojí svojim kúskom. Zapojili sa desiatky; do projektovania, dizajnu, propagácie myšlienky rekonštrukcie, materiálneho i finančného zabezpečenia, maľovania, kladenia podlahy, upratovania i samotného zariaďovania centra. Všetkým, ktorí snívali s nami a horeli za túto vec, nech požehná dobrotivý Boh. Všetkých dobrodincov pozývame na sv. omšu v sobotu 27. júna o 16,00. Po nej Vás pozývame na tanier výborného gulášu a spoločné posedenie pri pohári vínka či piva v priestoroch záhrady Misijného domu. Informácie o centre ako aj spôsob využívania a registrácie sa dočítate na našom farskom webe kalvaria.verbisti.sk.

Zamyslenia na Rok Božieho Slova

Najnovšie zamyslenie

29.4.