Farské oznamy – Nedeľa 21.6.2020

  • Prihlasovanie na denný letný tábor pre staršie deti od 12 rokov, v dátume od 20. júla do 24. júla 2020 prebieha cez online formulár zverejnený na farskej stránke a je otvorené do 30. júna. Cena tábora je 40€ pre eRkárov a 45€ pre neeRkárov, platba bude v hotovosti pri nástupe do tábora.
  • Denný letný tábor pre mladšie deti do 12 rokov už má obsadenú kapacitu.
  • Všetkých, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruku k dielu rekonštrukcie Farského centra a všetkých dobrodincov pozývame na sv. omšu v sobotu 27. júna o 16,00. Po nej Vás pozývame na tanier výborného gulášu a spoločné posedenie pri pohári vínka či piva v priestoroch záhrady Misijného domu. Informácie o centre ako aj spôsob využívania a registrácie sa dočítate na našom farskom webe kalvaria.verbisti.sk.
  • Od pondelka bude v prevádzke aj nemocničná kaplnka sv. Alžbety na Špitálskej ulici. Sv. omše budú v pracovné dní o 15,30 a cez víkend a na štátne sviatky o 10,30.
  • Vzhľadom na uvoľňovanie opatrení v spojitosti so šírením vírusu COVID 19, od budúcej nedele budú nedeľné sv. omše bývať v kostole. Naďalej ostáva v platnosti povinnosť mať zahalené respiračné cesty, dezinfekcia pri vstupe do kostola. Sväteničky nateraz ostávajú bez sv. vody. Šachovnicové sedenie je odporúčané, sv. prijímanie budeme naďalej z nariadenia KBS podávať na ruku. Výnimkou môžu byť tí, ktorí majú nemožnosť prijímať takýmto spôsobom. Je potrebné dodržiavať respiračnú etiketu (kašlať, kýchať do vreckovky, resp. do lakťového ohybu). Z obradov majú byť úplne vylúčené osoby, ktoré majú nariadenú karanténu alebo akékoľvek príznaky respiračného infekčného ochorenia.

Zamyslenia na Rok Božieho Slova

Najnovšie zamyslenie

29.4.