Farské pastoračné centrum


Viac informácií


Rezervácie

church

s máriou k ježišovi

multiple-users-silhouette

Život v spoločenstve

život v plnosti

01

Poslanie

Chceme pomáhať veriacim našej farskej rodiny žiť Ježišovo prikázanie lásky: „Nové prikázanie vám dávam, aby ste sa milovali navzájom. Aby ste sa aj vy vzájomne milovali, ako som ja miloval vás“ (Jn 13,34).

IMG_6053
• Ježiš spravil prikázanie lásky novým tým, že za normu našej lásky dal svoju lásku voči nám. Preto sa snažíme o poznávanie jeho osoby a jeho učenia.

• Ježiš nás miloval ako prvý, miloval nás aj napriek našim krehkostiam, našim obmedzeniam a našim ľudským slabostiam. Preto sa snažíme rozvíjať a používať svoje dary a talenty, aby slúžili na jeho väčšiu česť a slávu.

• Dávajúc nám nové prikázanie, žiada nás, aby sme sa medzi sebou milovali nielen našou láskou, ale tou jeho – tak, ako nás miloval on, čiže nekonečne viac. Preto sa snažíme byť otvorenými na pôsobenie Božieho Ducha, skrze ktorého Boh rozlieva svoju lásku do našich sŕdc (porov. Rim 5,5).

• Boh nás miluje oveľa viac než my milujeme seba samých. Preto sa snažíme žiť vzťahy ako príležitosť na osobný rast a posvätenie a pre dobro našich blížnych.

• Ježišova láska nám dáva vidieť druhého ako súčasného alebo budúceho člena spoločenstva Ježišových priateľov, povzbudzuje nás k dialógu a pomáha nám vzájomne sa počúvať a spoznávať. Preto sa snažíme vytvárať mosty a mať účasť na Ježišovom misijnom poslaní.
02

Spoločenstvá

Našim cieľom je vytvoriť priestor pre rozvoj viery, duchovného a osobnostného života. Vytvárame priestor na zdravé formy trávenia voľného času, budovanie spoločenstiev a formáciu jednotlivcov.

K dosiahnutiu tohoto cieľa napomáhajú nasledujúce spoločenstvá. Viac info o spoločenstvách tu. V prípade záujmu kontaktujte zodpovednú osobu.

·         Mladšie eRko

·         Staršie eRko

·         Komunita sv. Egídia

·         Kresťanskí seniori

·         Modlitby otcov

·         Modlitby matiek

·         Misijná rodina seniori

·         Misijná rodina mladšia

            ·         Spoločenstvo Božieho Slova

 

 

·         Spoločenstvo mladých rodín

·         Spoločenstvo slobodných

·         Anonymní alkoholici

·         Príprava dospelých na sviatosti

·         Stretnutie maďarsky hovoriacej mládeže

·         Miništrantské stretko

·         Mládežnícke stretko

·         Mediálny tím

03

Priestory

Popri pravidelných stretkách a spoločenstvách máte vo farskom centre možnosť pochutnať si na dobrej káve, čaji, uvariť si či upiecť nejakú maškrtu, grilovať v dvorčeku, zahrať si kalčeto, stolný tenis, či iné spoločenské hry. K dispozícii sú dve spoločenské miestnosti ( tzv. „salónik“ s kapacitou 10 miest a „obývačka“ s kapacitou 20-28 miest) a malá kuchynka s barovým pultom.

IMG_6064-HDR
IMG_6049-HDR
IMG_6042
IMG_6038-HDR
IMG_6035-HDR

Predošlé
Ďalšie
04

Rezervácia

Pre rezerváciu času je potrebné mať zriadený prístup do pastoračného centra (konto a čip). Ak prístupom nedisponujete kontaktujte nás prosím na e-mailovej adrese pastoracko(at)verbisti.sk .


Rezervácie

05

Informácie

06

Podpora

Fungovanie pastoračného centra môžete podporiť

Materiálne

Pre udržiavanie priestorov môžete darovať:

  • čistiace prostriedky
  • kávu 
  • uhlie a brikety na grilovanie


poslať e-mail

Manuálne

Pre pohodu všetkých, môžete pridať ruku k dielu pri upratovaní priestorov.


poslať e-mail

Finančne

Ďalším spôsobom je podporiť našu farnosť finančne. Najjednoduchšie tak spravíte finančným darom v hotovosti, prostredníctvom platobnej brány alebo prevodom na účet.podporiť farnosť

07

Kontakt

Adresa

Farnosť Nitra – Kalvária

Kalvária 1

949 01 Nitra

E-mail

pastoracko@verbisti.sk

Telefón

0950 233 140

Nájdeš nás